Może na początek coś z życiorysu zawodowego
Dnia 30.06.1997 roku ukończyłem z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Warszawskim i kierując się moimi zainteresowaniami niezwłocznie rozpocząłem staż w tamtejszym Zakładzie Ortodoncji.
W roku 1998 ( oczekując na możliwość rozpoczęcia specjalizacji ) podjąłem pracę jako stomatolog w placówce ZOZ dla Szkół Wyższych. Jednocześnie wykorzystując wiedzę zdobytą na stażu rozpocząłem działalność ortodontyczną w ramach praktyki prywatnej. Była to głównie praca z dziećmi i okazało się, że świetnie się w niej realizuję. W roku 1999 przy pierwszej możliwości zdałem egzamin kwalifikujący do specjalizacji z ortodoncji. Jako jej miejsce odbywania wybrałem Zakład Ortodoncji w Warszawie ( lata 01.2000 - 01.2005 ) w formie rezydentury, czyli pełnego etatu połączonego z działalnością dydaktyczno – naukową. Później przez około 8 miesięcy pozostawałem tam na wolontariacie. Równocześnie rozwijałem prywatną praktykę ortodontyczną, którą prowadzę do chwili obecnej.
W listopadzie 2005 ( pamiętam jakby to było wczoraj ) przystąpiłem do egzaminu specjalizacyjnego, z którego wyniku jestem dumny do dziś.
W 2021 roku podjąłem decyzję o powrocie na Uczelnię i zostałem asystentem d/s dydaktyki w Zakładzie Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Co jeszcze mogłoby zainteresować czytelnika? Od wielu lat przynależę do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, uczestniczę w jego Kongresach ( ostatnio rzadziej z uwagi na małe dziecko, które pochłania mnóstwo czasu ). Nie zaniedbuję ciągłego rozwoju uczestnicząc w nowoczesnych kursach i szkoleniach ( certyfikaty na www.ortopraktyka.pl )
Prywatnie jestem osobą otwartą na świat i ludzi. Mam parę wieloletnich zainteresowań jak np. sport i literatura. Zawsze interesował mnie rozwój osobisty, stąd też we własnym zakresie hobbystycznie tym się zajmuję ( od 2 lat jako trener ). Jako formę relaksu preferuję odpoczynek na świeżym powietrzu, żeglarstwo, turystykę, a wszystko to najlepiej w fajnym towarzystwie Rodziny i Przyjaciół.
Wracając do wątku zawodowego moją drogę zawodową ( początek samodzielnej działalności ) wspominam jako pewien chaos, wiele szkół, guru, metod, aparatów. Pamiętam pytania, które sam sobie zadawałem: co wybrać, jaką drogą iść?
Miałem to szczęście, że zawsze mogłem zapytać i podzielić się wątpliwościami z doświadczonymi koleżankami oraz moją nieocenioną Opiekun stażu (serdecznie pozdrawiam Panią Doktor).
Obserwuję jednak, że ten dostęp do pewniejszego źródła wiedzy (specjalizacja) jest eufemistycznie rzecz ujmując mocno okrojony. Co zatem mają zrobić ludzie interesujący się ortodoncją? Pozostają liczne ( zbyt liczne ? ) szkolenia i kursy. Na swojej drodze trafiłem kilka razy na prawdziwych mistrzów i nauczycieli, których kursy do tej pory gorąco polecam. Wiem jednak, że ich znalezienie kosztowało mnie dużo czasu, stresu i funduszy.
Podsumowując te przemyślenia misją mojej firmy szkoleniowej jest zindywidualizowane wykształcenie stomatologów na wysokim poziomie samodzielności.
A jak to ma wyglądać w praktyce? Najpierw poprosiłem kilkanaście osób ze mną zaznajomionych zawodowo (będących raczej jeszcze na początku swojej kariery) o pomoc w zdefiniowaniu kursu idealnego.
Najpierw wylaliśmy czarę goryczy, czyli co było nie tak na szkoleniach, na których byliśmy. Następnie skoncentrowałem się na tym, co mógłbym w tym zakresie poprawić.
Po narzekaniach, nadeszło pytanie o oczekiwania. W takim razie jak miałoby wyglądać to idealne szkolenie?
PODSUMOWANIE:
Proponuję indywidualne szkolenie „szyte na miarę”, interaktywne, elastyczne, a przede wszystkim PRAKTYCZNE, z opieką mentorską po jego zakończeniu.
Postaram się nie popełnić błędów innych, pewnie popełnię własne, ale jestem otwarty na podpowiedzi, korekty i wskazówki w trakcie jego trwania.
Co bym jeszcze dorzucił na plus? Jestem już na tyle „stary”, że mam spore doświadczenie praktyczne i na tyle „młody”, że nie zamykam się na to, co nowe.
To najlepszy moment w moim życiu, aby być dla Ciebie nauczycielem i mentorem.
Copyright © 2023 Piotr Chądzyński